niedziela, 15 marca 2009

Coś na totalne wzmocnienie


Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń- niesamowite świadectwo Nicka VujcicaRok temu znajoma przesłała mi ten film-świadectwo młodego chłopaka bez rąk i bez nóg. Świadectwo wstrząsające i przepiękne zarazem. Dało mi ono bardzo wiele do myślenia, nauczyło doceniać to co mam, wstrzyknęło siłę do zmagania się z własnymi problemami i zaufanie, że wszystko co nas spotyka w życiu służy naszemu dobru nawet jeśli jest to odbierane przez nas jako trudne do zaakceptowania, niezrozumiałe, niesprawiedliwe doświadczenie.
Obdzieliłam nim przyjaciół, znajomych- u nich wywołało podobnie silne wrażenia.

Mija rok a to świadectwo nadal we mnie żyje, działa i przemienia.
Pomyślałam sobie, podzielę się nim i tutaj ... wszak mamy Czas, w którym warto przewartościować pewne sprawy.

Filmik trwa 43 minuty, tłumaczony na j. polski.

8 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Każdy ma swoją własna drogę i problemy jej towarzyszące ale ogladając ten film zdajemy sobie sprawę , że nie są one ani jedyne ani najważniejsze ...Pozdrawiam

BogaczKa pisze...

Tak... znam to świadectwo. Jest bardzo poruszające. Zmusza do myślenia i pokazuje, że moje problemy są niczym w porównaniu z jego problemami.

sylwia15a pisze...

Jestem tym filmem wstrząśnięta,zasmucona,pełna podziwu,zaskoczona,smutna....wiele uczuć się we mnie w tej chwili miesza.Czym są nasze problemy-ludzi zdrowych? Chyba nie doceniamy czasem tego,że jesteśmy zdrowi,że mamy zdrowe dzieci...nie doceniamy malutkich szczęśliwych chwil,które codziennie Nas spotykają.

decomarta pisze...

To prawda,że trzeba doceniać, co się ma. Najgorsze jest to, że tak na codzień się o tym zapomina i dopiero w obliczu straty nadchodzi opamiętanie. Ja co jakiś czas funduję sobie taki powrót na ziemię i zadumę nad tym, co mam. W takich chwilach uczę się czerpać radość z tego, co mam i brać z życia garściami.

cicha pisze...

Dziękuje Ci za ten moment wzmocnienia.....
ściska mnie gardło....
poruszona jestem równie tak jak tysiące ludzi, którzy oglądają...tego niezwykłego człowieka..
człowieka - pełni wiary, miłości..
pomimo...
Dziękuje Ci za to...

Makówka - pełna pomysłów pisze...

Dzięki, sama ubogacona przesyłam to świadectwo dalej.

Anonimowy pisze...

cieszę się, że ono działa na innych tak jak na mnie:)

Mona_63 pisze...

Dziękuję, że zamieściłaś ten film... pomógł mi...