sobota, 6 czerwca 2009

Fotografie, które zabierają w przeszłość

Kolekcjonuję, jak już nieraz pisałam - stare fotografie. Moje metalowe, sporej wielkości pudełko jakiś czas temu wypchnęło bez mojego udziału swoje wieko i fotografie tak liczne talią wysypały się z niego, teraz leżą sobie na pudełku sporą kupką...Decyzja musi zapaść niebawem ostatecznie i nieodwołalnie, czy mówię sobie: "dość już masz Kamilo,zaprzestań!" czy też zamierzam oddawać się dalej kolekcjonerstwu. Porozglądać się czas wtedy za pudełkiem większym, równie leciwym stylem jak te fotografie lub jakimś innym miejscem do ich przechowywania.
Album współczesny odpada, za dużo mam przeróżnych formatów fotografii dziś już nie stosowanych- cudne albumy z tamtych lat natomiast kosztują niemałe sumy i mogę sobie tylko o nich pomarzyć.
Zbierałam dotąd zarówno portrety wizytowe kobiet choć także mężczyzn, gdy mieli niebanalne fizjonomie, popiersia i te ukazujące całą postać w dostojnych sukniach i surdutach, portrety zbiorowe familijne, lub zbiorowe gdzie głowa przy głowie, dawne fotografie małżeńskie, ślubne, zdjęcia portretowe pięknych państwa ze swoimi psimi towarzyszami, zdjęcia rozkosznych dzieci, jednak coraz częściej moje zaciekawienie zwraca się do fotografii uchwytujących ciekawe momenty, sceny rodzajowe, dziedziców przed swoimi domostwami, normalne życie domowe, sceny na ulicy.
Kiedyś się nimi z Wami podzielę bo są fantastyczne tylko muszę uruchomić skaner i nauczyć się jego obsługi... Potrwa to trochę. Na razie dzielę się kilkoma szczególnie ukochanymi fotografiami, do których mam jakąś niewypowiedzianą słabość, znalezionymi w necie.

Yesterprints.com

powiększcie koniecznie
powiększcie, cóż za detal!


10 komentarzy:

Ori pisze...

Zabierają w przeszłość bezpieczną, z której zawsze można wrócić. Piękne. Ale ja przypominam o sesji w kobaltowej sukience. Obiecałaś!

Ori pisze...

I koniecznie - większe pudełko!

Anonimowy pisze...

Piękne te fotografie aż łezka w oku się kręci , że nie dane nam było doświadczyć tamtych lat .. Pozdrawiam cieplutko

Elle pisze...

Piękne :)) sama uwielbiam takie stare fotografie :) chętnie obejrzę Twoją kolekcję :)
Pozdrawiam :)

Królewna pisze...

Tak, ja je wszytskie w tym pudełku przejrzałam :)

Kamila pisze...

oj nie wszystkie, nie wszystkie:)od tamtego czasu mocno narosło:)

AgaB pisze...

Zachwycił mnie ten domeczek z elementami gotyckiej architektury połaczonej z drewnianymi koronkami. A kombinowana dachówka to cud nad cudy!
Pozwoliłam sobie skopiować to zdjęcie - i jeśli pozwolisz umieszczę na swoim blogu (z adnotacją skąd pochodzi. Oczywiście - napisz, jeśli nie mogę. nie obrażę się:)

Kamila pisze...

Aga ależ oczywiście, że możesz wykorzystać u siebie, internet to dobro wspólne, znalazłam to kiedyś gdziesik tam i nie pamiętam gdzie ale osobiście bardzo się cieszę, że coś czym się dzielę na blogu komuś się podoba, inspiruje, zachwyca. Znam jedynie oryginalny tytuł tej fotki: lovely gothic house.Może po tytule dojdziesz skąd to...

alizee pisze...

Uwielbiam stare fotografie, te są piękne.
Pozdrawiam serdecznie

cicha pisze...

A mnie jakoś najbardziej podoba się lekcja z anatomii...
aż chciałoby się na niej być...
i siedzieć wśród tych pięknie ubranych pań..;-)))