poniedziałek, 6 kwietnia 2009

By troszczyć się o życie


Dziś przy okazji zakupu kartek świątecznych w Empiku, no niestety znów na ostatni moment, natknęłam się na cenną ideę, być może nawet nieocenioną pomoc i ratunek gdy liczą się już dosłownie sekundy.
Ratowanie życia...
Życie naszych najbliższych jest tak cenne...
Czy możesz sobie wyobrazić, że w Twoim życiu nie ma już ............... ?
Nie tego nie można sobie w żadnej mierze wyobrazić, o tym się nawet nie chce myśleć..... A wystarczy czasem tylko tyle.
Taki brelok z grupą krwi, wypełniona karta informacyjna noszona przy sobie i naklejka na komórce informująca, że zawiera on tzw. ICE telefony do 3 osób, które znają ważne informacje o pacjencie, które należy poinformować w razie czego, nie zaszkodzą w nagłym wypadku a na pewno mogą pomóc ocalić życie najukochańszej osoby.
I ja i on już nosimy swoje DANE ŻYCIA przy sobie.


6 komentarzy:

Anonimowy pisze...

To prawda niestety , że w tej bieganinie zwanej życiem codziennym zapominamy o takich " drobiazgach " . Pozdrawiam cieplutko

somka pisze...

tak niewiele trzeba żeby kogoś stracić, wiem to bo mam w rodzinie bardzo bliską osobę chorą na cukrzycę i ciągle namawiam żeby nosiła spec.bransoletkę z info, bo kiedy straci przytomność nikt nie będzie wiedział dlaczego, więc te breloki są świetnym sposobem żeby zwiększyć szanse przeżycia......

Anonimowy pisze...

niestety taki brelok nie jest żadną wskazówką dla świata medycznego, oni bez dokumentu potwierdzającego grupę nie mogą działać :(. Tak więc jedynym pożytkiem z zakupu breloka jest te parę złotych na szczytny cel.
Mamoon

Kamila pisze...

Brelok to może i ozdóbka dyndająca np przy kluczykach do samochodu może nie przekonać bo samochód może prowadzić ktoś inny ale potwierdzająca to karta z własnymi danymi podającymi tę samą grupę,dodatkowo przy dokumencie tożsamości ze zdjęciem w sytuacji gdy sekundy się liczą są brane 100 % pod uwagę.Jeśli lekarze wiedzą że nie mają czasu na żadne cito badanie krwi na grupę bo pacjent zejdzie do tego czasu to opierają się na tym. Oglądałam program o tym i takie sposoby są polecane.

Aga pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
Aga pisze...

To ja dodam jeszcze to, tez warto mieć w dokumentach, nosimy od lat oboje. Można wydrukować i wypełnic, nic więcej nie trzeba, tylko nosić ;):
http://www.przeszczep.pl/pdf/oswiadczenie_woli_www.pdf