poniedziałek, 22 grudnia 2008

Pocztówki retro- Bożonarodzeniowe

I równie naprędce Kochani jako, że mam w bazie swojego komputerka dość sporą skarbnicę fotek, podrzucam Wam kilka pocztówek retro z mojej domowej dość sporej kolekcji,to oryginały- pochodzą z lat ok. 1900-1930. Mam wielką słabość do takich starusieńkich, urokliwych pocztówek ,z wiekowym znaczkiem, na odwrocie zapisanych zgrabnym pismem.


10 komentarzy:

aagaa pisze...

Najbardziej milusia jest ostatnia pocztówka.....Pozdrawiam

Aga pisze...

REWELACJA - to twoje rodzinne czy kupowane do kolekcji?
zazdroszczę

greglis pisze...

Uwielbiam takie kartki, sama mam niezłą kolekcję, ale bardzo mało świaecznych dlatego te oglądam z prawdziwą przyjemnością :)
Czy są jeszcze szanse na inne :)))
bardzo proszę

Asia pisze...

piękne....

decomarta pisze...

Kamilo! Zdrowych i spokojnych Świąt! Pogody ducha i oby nadchodzące Święta były pełne miłości i zrozumienia dla cudu Narodzin.

li. pisze...

Kartki są niesamowite.I tak niesamowitych Świąt w gronie Kochających osób życzę.

olla pisze...

Mnie też w tym roku zauroczyły retro kartki na tyle, że postanowiłam je wykorzystać ( po cześci ze względów praktycznych).
Życzę Ci cudownych Świąt :)

anne pisze...

uwielbiam takie retro klimaty :)) i ostatnio odkryłam, że bardzo, ale to bardzo "fascynują" mnie kartki z dziewczynką z pierwszej (i chyba drugiej) fotografii... (nie wiem jak, ale chętnie poszukałabym czegoś na jej temat.... Kamo, masz może jakiś pomysł??)
pozdrawiam

Kamila pisze...

Anne wiesz to ciekawe ale i mnie nurtuje właśnie ta dziewczynka. Jest obecna na wielu kartkach z tego okresu. Ma wyjątkowo anielską, ciepłą buźkę i aż miło się na nią patrzy. Zastanawiam się nad jej osobą, nie sądzę by była to młoda aktorka, te były często przedmiotem fotografowania na pocztówki.Myślę, że po prostu miała szczególnie ujmującą twarz spośród modeli dziecięcych i z tego powodu często ją fotografowano.Poszukam jednak czegoś więcej.Lubię dociekać. Skądinąd ciekawe że wydawnictwo pocztówek bo to chyba to nazywa się znajomo dla Twojego nicka Bonne-et- Heureuse Annee :)

anne pisze...

Kamo :)))
po Nowym Roku jak już zakończy się "młyn" w pracy będę przychodziła mniej zmęczona też postaram się poszukać czegoś na temat tej dziewczynki. Moje odczucia są zupełnie takie, jak Twoje... i też nie sądzę by była aktorką, bo pewnie gdzieś mignęłaby mi jej twarz... (chociaż nie obejrzałam wszystkich czarno-białych filmów na świecie :) )